Ubezpieczenia
Ubezpieczenie prywatne. O co chodzi i czy warto się ubezpieczać?
Jesteś zawiedziony publiczną służbą zdrowia. Zdajesz sobie sprawę, że państwowa opieka medyczna często zawodzi. Długi czas oczekiwania na wizytę czy operację. To wszystko sprawia, że zaczynasz rozglądać się za prywatnym ubezpieczeniem. Prywatna polisa rozwiąże wiele Twoich problemów. Warto się jej przyjrzeć.
Istnieje wiele różnic między prywatnym ubezpieczeniem a państwową opieką medyczną. W ramach tej drugiej pacjent może skorzystać z wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, może liczyć na hospitalizacją, leczenie profilaktyczne lub szpitalne, a także może wykonać niezbędne badania. Niestety życie pokazuje, że w takim przypadku osoba, która na przykład zachorowała, musi mieć w sobie wiele cierpliwości. Wiele osób narzeka na państwową służbę zdrowia i ma wiele racji. Sprawdźmy na czym polega ubezpieczenie prywatne. Osoba, która zdecyduje się na taki krok, opłaca co miesiąc składkę ubezpieczeniową. Dzięki temu w razie wypadku lub innego nieprzyjemnego zdarzenia może liczyć na wypłatę odszkodowania. Można również ubezpieczyć swoją żonę i/lub dzieci.
Ważnym krokiem jest ubezpieczenie na życie. W przypadku śmierci – odpukać – rodzina zmarłego otrzyma sensowną pomoc finansową. Szczególnie w tym trudnym momencie to istotny fakt. Na rynku ubezpieczeń jest również możliwość ubezpieczenia się na przykład od utraty pracy. W takim wypadku pieniądze otrzymane po zwolnieniu mogą zabezpieczyć w czasie finanse dla rodziny, w której jeden z rodziców akurat pozostaje bez pracy. To ciekawe i sensowne rozwiązanie. Jeżeli szukasz właściwego ubezpieczenia prywatnego dla siebie lub kogoś z Twojej rodziny, warto szukać informacji u prywatnych ubezpieczycieli. To ważne, dla Ciebie oraz Twoich bliskich, żeby być przygotowanym na losowe i nieszczęśliwe zdarzenia. A przecież nikt nie wie, co nas czeka w przyszłości.
Zadbaj o siebie i swoich bliskich już teraz. Sprawdź szczegółowo ofertę ubezpieczeń prywatnych i umów się na rozmowę z pośrednikiem, który dokładnie wytłumaczy Tobie warunki ubezpieczenia.
Ubezpieczenia
Czy warto kupować dodatkowe ubezpieczenie dla sprzętu elektronicznego?
W dzisiejszych czasach propozycję dodatkowego ubezpieczenia sprzętu elektronicznego otrzymujemy w każdym elektromarkecie. Mamy możliwość zakupu zarówno ubezpieczenia od przypadkowych uszkodzeń, czyli takiego, które pokrywa koszty naprawy urządzeń wynikających z naszej winy, jak i ubezpieczenia działającego na zasadzie gwarancji producenckiej – jest to swego rodzaju wydłużenie podstawowej gwarancji.
Jeżeli rozważamy zakup takiego ubezpieczenia, warto przemyśleć wszystkie za i przeciw. Pierwszym kryterium powinna być oczywiście cena ubezpieczenia. Sprzęt elektroniczny to przeważnie duży zakup, za odpowiednio duża kwotę. Ceny ubezpieczeń wahają się w przedziale 10%-30% wartości kupowanego sprzętu, w zależności od rodzaju sprzętu, jaki kupujemy.
Drugim kryterium powinna być sama przydatność ubezpieczenia. Sprzęt elektroniczny z grupy dużego AGD (pralka, lodówka, zmywarka) nie jest szczególnie narażony na przypadkowe uszkodzenia. Warto natomiast rozważyć zakup ubezpieczenia od wszelkich awarii, czyli tzw. Wydłużonej gwarancji. W elektromarketach możemy spotkać się z propozycjami wydłużenia takiej gwarancji do nawet 6 lat. Z kolei planując zakup sprzętu elektronicznego mobilnego (smartfon, tablet, laptop), należy zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia od przypadkowych uszkodzeń, ponieważ są to sprzęty codziennego użytku, szczególnie narażone na wystąpienie takich uszkodzeń.
Zatem, czy warto decydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i sami musimy rozważyć wszelkie wady i zalety posiadania takiego ubezpieczenia. Sprzęt elektroniczny w dzisiejszych czasach jest sprzętem o niemałej wartości, więc warto go zabezpieczyć, aby służył nam przez wiele lat. Pamiętajmy jednak, aby brać pod uwagę cenę takiego ubezpieczenia – nie warto płacić połowy wartości danego sprzętu, aby zabezpieczyć go jedynie na jeden dodatkowy rok.
Ubezpieczenia
Trzy rzeczy, które warto zrobić przed wyjazdem na urlop.
Podobno prawdziwy wypoczynek powinien trwać przynajmniej trzy tygodnie. Pierwszy przeznaczony jest na aklimatyzację i poznanie nowego miejsca, drugi służy relaksowi, a w trzecim powinniśmy oswajać się z myślą o powrocie do obowiązków zawodowych. Niezależnie od tego, na jak długo planujemy wyjechać, istnieją przynajmniej trzy rzeczy, które powinniśmy zrobić, zanim zamkniemy drzwi naszego domu.
Zadbaj o swój dom czy mieszkanie.
Wprawdzie statystyki policji brzmią optymistycznie i ilość włamań zdecydowanie się zmniejsza, nie oznacza to jednak, że do nich nie dochodzi. Co więcej, wykrywalność tych przestępstw jest stosunkowo niska. Oczywiście, nie należy się obawiać, że ktoś czyha na Twój dobytek i z tego powodu strzec domu jak twierdzy, ale dobrze mieć świadomość, że takie rzeczy się zdarzają. Trzeba także pamiętać o przypadkowych awariach, które zdarzają się także w czasie naszej nieobecności. Istnieją dwie skuteczne metody, aby zyskać spokój: dobra polisa ubezpieczeniowa i równie dobry, a nawet lepszy sąsiad. Przed wyjazdem warto uprzedzić sąsiadów o swoich planach, to oni najprędzej zwrócą uwagę na Twój dom czy mieszkanie. Najszybsza będzie również ich reakcja, gdyby działo się coś niepokojącego.
Ubezpiecz nie tylko dom, zabezpiecz także siebie.
Ubezpieczenie turystyczne bardzo łatwo kupić. Wystarczy kilka kliknięć i zyskujesz spokój. Pamiętaj, aby przed wyjazdem udać się do najbliższej placówki Narodowego Funduszu Zdrowia po kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego potwierdza nasze prawo do korzystania ze świadczeń leczniczych praktycznie w każdym kraju Unii Europejskiej i kilku innych. Warto tylko wiedzieć, że obowiązuje prawo kraju pobytu. Jeśli jakieś świadczenie nie jest refundowane w danym kraju, to niestety także dla nas, będzie odpłatne Różnice nie są jednak duże i nie dotyczą standardowych chorób. Od niedawna o kartę EKUZ możemy ubiegać się w sposób cyfrowy, ale procedura ta wymaga czasu.
Postaraj się o kartę płatniczą i gotówkę.
Minęły już czasy, gdy na wyjazd wakacyjny z trudem gromadziło się gotówkę. Nadal jednak drobne warto przy sobie mieć – choćby po to, aby opłacić taksówkę czy kupić napoje w drodze do hotelu. Pamiętaj o różnicach kursowych, waluty zwykle nieco drożeją w okresie wakacyjnym, dlatego wartko kupić je wcześniej. W ostatnich latach banki wprowadziły jednak karty wielowalutowe i bezspreadowe. Można nimi płacić zarówno w kraju, jak i za granicą. Nasze złotówki przelewane są automatycznie na konta walutowe, a karta wybiera odpowiednie z nich do dokonania płatności.
-
Firmy4 lata ago
Przesyłki kurierskie – rodzaje
-
Praca3 lata ago
Top ciekawostek o Robercie Lewandowskim
-
E-Commerce4 lata ago
Technologia, która może stanowić wyzwanie dla rynku.
-
E-Commerce4 lata ago
Czy prostowanie włosów jest bezpieczne? Jak prostować włosy, żeby ich nie zniszczyć?
-
Firmy4 lata ago
Kiedy warto wybrać transport samochodowy?
-
Podatki4 lata ago
Przychód, a dochód różnice
-
Ubezpieczenia4 lata ago
Trzy rzeczy, które warto zrobić przed wyjazdem na urlop.
-
Podatki4 lata ago
Split payment w przedsiębiorstwie
You must be logged in to post a comment Login